Loading…

VIDEO| Dimitri Payet e trullosi Lionel Messin në klasiken franceze

  • 25/10/2021 | 18:44

VIDEO| Dimitri Payet e trullosi Lionel Messin në klasiken franceze

Lionel Messi ka ‘shkatërruar’ një mori të tërë lojtarësh në karrierën e tij, por mbrëmë fituesi gjashtë herë i Topit të Artë ishte në anën e kundërt.


Në ndeshjet e fundit kundër Marseilles në Stade Velodrome, Dimitri Payet e detyroi argjentinasin që të kthehej në një rreth.

Francezi e kaloi Messin me lehtësi, duke e bërë 34-vjeçarin të dukej si një lojtar jo i klasit të lartë.

Ai më pas e ndoqi Payetin, por e kishte të vështirë ta merrte topin, derisa ajo lëvizje u bë virale në internet.

Për Payetin, deri më tani ka qenë një sezon i shkëlqyer, duke shënuar pesë dhe asistuar katër gola.

Ndeshja përfundoi 0-0, ndërsa Messi nuk po arrin të përshtatet me jetën në Paris, së paku deri më tani.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë