Loading…

VIDEO| Aksident i frikshëm në MotoGP

  • 27/03/2023 | 12:37

VIDEO| Aksident i frikshëm në MotoGP

Botërori i MotoGP ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme. Marc Marquez gaboi në kthesë duke goditur në kurriz dhe këmbë portugezin Miguel Oliveira, të cilit iu desh barrela për t’u larguar nga pista.


Fatmirësisht, Oliveira nuk pati dëmtime të rënda, ndërsa spanjolli Marquez, i cili menjëherë kërkoi falje për aksidentin që shkaktoi, ka pësuar thyerje të kyçit. Në garën e radhës, në Argjentinë, Marquez nuk do të jetë i pranishëm për shkak të këtij dëmtimi.

Pas garës, Miguel Oliveira, për të cilin pati dyshime se mund të ishte dëmtuar rëndë, tha: “Më dhemb këmba e djathtë, por fatmirësisht nuk kam thyer gjë.

E pashë në përsëritje atë që ndodhi, ishte aksident i çuditshëm, Marquez i kaloi kufijtë. Shmangu Martinin, por isha unë përpara”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë