Loading…

Vetura u kaplua nga zjarri si pasojë e vetë-aksidentit

  • 25/12/2016 | 18:51

Vetura u kaplua nga zjarri si pasojë e vetë-aksidentit

Një veturë është përfshirë nga zjarri pasditen e së dielës, Policia e Kosovës ka dhënë detajet e rastit


Ngjarja ka ndodhur si pasojë e një vetë-aksidenti, ku vozitësi sipas policisë, ka humbur kontrollin gjatë drejtimit të veturës.

Daut Hoxha, zëdhënës i PK-së i ka thënë Ksp-së, se vozitësi ka pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit i është ofruar ndihma e parë nga Njësia e Emergjencës.

“Më 25.12.2016 rreth orës 16:40 në Prishtinë në rrugën magjistrale Ferizaj – Prishtinë, saktësisht afër hotelit ‘Viktoria’, ka ndodhur një aksident trafiku ku vozitësi M/SH/K, duke e drejtuar veturën e tij ‘Pick UP’ ngjyrë e kuqe ka humbur kontrollin gjatë drejtimit dhe është ndeshur në pjesën fizike ndarëse të shiritave të komunikacionit, me ç’rast nga goditja në veturë ka shpërthyer edhe zjarr”, ka bërë të ditur Hoxha.

Ekipet e zjarrfikësve kanë dalë në vendin e ngjarjes për të shuar zjarrin, derisa Njësitet Policore të Trafikut po merren me procedurat e nevojshme ligjore.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë