Loading…

Vetura super luksoze ‘Spyker D8’, që ka hyrje të pazakontë (Foto)

  • 05/04/2017 | 10:41

Vetura super luksoze  ‘Spyker  D8’, që ka hyrje të pazakontë (Foto)

Kompania holandeze “Spyker” ka befasuar me modelin që ka një hyrje të pazakontë, i cili do të dal në treg në fund të vitit që vjen.


Në brendësi të modelit “D8”, do të jetë një objekt që ndanë ulëset në dy pjesë, duke krijuar hapësirë mes shoferit dhe shoqëruesit, si dhe udhëtarëve që ulen pas.

2006-spyker-d12-peking-to-paris-2

Kjo formë është bërë që në atë pjesë të vendoset makineria, e cila do zë hapësirën e duhur dhe merr ajër direkt nga grilli dhe e nxjerrë jashtë.

Megjithëse ky ndryshim është konsideruar i ekzagjeruar, sistemi i punës është pëlqyer shumë dhe enterieri duket mjaftë bukur.

2008-spyker-d12-peking-to-paris-500hp-w12-super-suv-a-full

Çfarë bie në sy, është edhe mënyra e hapjes së derës së pasme, për ta bërë daljen e udhëtarit sa më të lehtë./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë