Loading…

Vetura e sekuestruar me mbishkrimin ‘KFOR’ është e Radoicic

  • 25/09/2023 | 16:39

Vetura e sekuestruar me mbishkrimin ‘KFOR’ është e Radoicic

Policia e Kosovës ka sekuestruar një arsenal të madh armësh të cilat i takojnë grupit terrorist i cili gjatë së dielës kreu sulm mbi pjesëtarët e Policisë së Kosovës në fshatin Banjskë të Zveçanit, e ku i vdekur mbeti polici Afrim Bunjaku.


Një konferencë për media ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla, konfirmoi se njëri nga veturat e konfiskuara e tipit Mercedes Benz G Class, me mbishkrimin “KFOR”, i takon nënkryetarit të Listës Serbe Milan Radoicic, i cili është shpallur në kërkim nga autoritetet e Kosovës.

Po ashtu Radojiçiq, është i sanksionuar edhe në “Listën e Zezë” të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

‘U gjenden dokumente të Radoicic’, Drejtori i Policisë: Dyshohet se ishte në mesin e personave të armatosur

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë