Loading…

Vetëvendosje protestë te Burgu i Prizrenit (Foto)

  • 12/11/2016 | 16:11

Vetëvendosje protestë te Burgu i Prizrenit (Foto)

Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë zhvilluar sot një protestë para Burgut të Prizrenit.


Me moton ‘Drejtësi për Astritin’, ata kanë ngjyrosur në Muret e Qendrës së Paraburgimit, ku aktivisti i Vetëvendosjes ditë më parë u gjet i vdekur në rrethana ende të paqarta.

Drejtesi per astritin

Në mesin e protestuesve, ka qenë edhe Albin Kurti, i cili ka mbajtur një fjalim përmes megafonit.

Vetëvendosje po e akuzon pushtetin për vrasje të Astritit, edhe pse rezultatet e autopsisë ende nuk janë publikuar.

1

Ndërsa, dy ditë më parë në media janë publikuar video-incizime të ambienteve të burgut gjatë kohës kur besohet se Astriti ka vdekur. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë