Loading…

Vetëvendosje merr pjesë në seancë

  • 30/11/2016 | 10:17

Vetëvendosje merr pjesë në seancë

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancën e radhës ku do të diskutohen 24 pika të rendit të ditës.

Pjesë e kësaj seance do të jetë edhe Lëvizja Vetëvendosje, edhe pse kishte paralajmëruar se do të bojkotonte ato derisa nuk u mundësohet që të mbahet një seancë ku do të diskutohej për vdekjen e aktivistit të tyre Astrit Dehari.

Pjesëmarrjen e tyre në seancë e ka konfirmuar për gazetametro.net, zëdhënësja e Vetëvendosjes, Tinka Kurti.

“Po Lëvizja Vetëvendosje do të marrë pjesë në seancën e sotme”, ka thënë Kurti.

Kurti nuk ka pranuar të komentojë nëse Vetëvendosje do të ndërmarr ndonjë veprim në seancë për të kërkuar që të diskutohet për rastin Dehari.

“Në seancë do të shohim, vetëm e di se do të marrim pjesë”, ka thënë Kurti. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë