Loading…

Vetëvendosje kërkon përgjigje

  • 17/11/2016 | 11:08

Vetëvendosje kërkon përgjigje

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin e Kosovës kanë bllokuar për disa minuta foltorën e Kuvendit, duke mbajtur në dorë një parrollë me mbishkrimin “Drejtësi”, duke kërkuar kështu drejtësi për Astrit Deharin, i cili vdiç në burgun e Prizrenit.

Ishte Visar Ymeri ai i cili mbajti fjalimin dhe shprehu pakënaqësit e VV-së në lidhje me vonesat e zbardhjes së rastit të vdekjes së Astritit.

Ymeri tha se vdekja e Astrit Deharit është përgjegjësi e institucioneve të Qeverisë së Kosovës.

“Jemi në ditën e dhjetë kur ka vdekur Astrit Dehari dhe nuk kemi kurrfarë përgjigje nga institucionet tona. Shteti duhet të jap përgjegjësi. Ky shtet i kapur dështoi, e fatkeqësisht edhe ky kuvend sot dështoi të jetë kuvend i cili i përgjigjet qytetarëve të Kosovës por u manipulua nga Kadri Veseli dhe shoktë e tij”, tha Ymeri./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë