Loading…

Vetëvendosje i shpreh shqetësimin për Demarkacion eurodeputetes Fajon

  • 20/02/2017 | 16:14

Vetëvendosje i shpreh shqetësimin për Demarkacion eurodeputetes Fajon

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, me kërkesën e Tanja Fajon, eurodeputete dhe raportuese për liberalizimin e vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian, u takuan sot në Prishtinë


Gjatë takimit z. Konjufca tregoi edhe njëherë qëndrimin e Lëvizjes Vetëvendosje në lidhje me procesin e demarkimit të kufirit me Malin e Zi, bën të ditur Lëvizja Vetëvendosje, raporton gazetametro.net

Konjufca ka  shprehur shqetësimin e tij në lidhje me ri-procedimin e marrëveshjes aktuale e cila është kontestuar si nga ana juridike dhe nga ajo faktike, nga profesorë dhe ekspertë të ndryshëm. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë