Loading…

Vetëvendosje edhe zyrtarisht nominon Kurtin për kryeministër

  • 18/05/2017 | 17:28

Vetëvendosje edhe zyrtarisht nominon Kurtin për kryeministër

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka nominuar Albin Kurtin për kryeministër për zgjedhjet e 11 qershorit.


Lajmin e ka zyrtarizuar sekretari organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, në një postim në Facebook.

“Dija, guximi, vendosmëria dhe të qenit i pakorruptueshëm, e bëjnë Albin Kurtin prijësin e vetëm të ndryshimit në Kosovë. E vullneti i madh qytetarëve për ndryshim do ta bëj Albinin kryeministër!”, ka shkruar ai.

Vetëvendosje garon e vetme në zgjedhjet e 11 qershorit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë