Loading…

Veteranja tregon krimet e luftës përmes fotografive

  • 17/01/2017 | 22:06

Veteranja tregon krimet e luftës përmes fotografive

Përballja me portretet e serbëve që kryen krime në Kosovë i ktheu 17 vjet prapa banorët e Gjakovës.


Kjo pasi për të bëmat e serbëve gjatë luftës, në atë qytet u hap një ekspozitë, njofton Klan Kosova.

Në këtë ekspozitë u publikuan shumë fakte për krimet por edhe për ata që bënë ato.

E jo tek pak njerëz të Gjakovës, fotografitë e policëve e ushtarëve serbë rikthyen tmerrin e luftës.

Fotografitë nga masakrat e civilëve, shkatërrimit të trashëgimisë kulturore dhe portretet e paramilitarëve serbë për t’i publikuar në këtë ekspozitë, i mblodhi veterania e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shkëndije Hoda.

Për më shumë, kronikë e realizuar nga gazetarja Mejreme Gashi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë