Loading…

Veterani i UÇK’së: Gërvalla ka bërë deklarata skandaloze kundër UÇK’së

  • 08/06/2021 | 20:54

Veterani i UÇK’së: Gërvalla ka bërë deklarata skandaloze kundër UÇK’së

Derisa kryediplomatja kosovare Donika Gërvalla po merrte pjesë në samitin e Berlinit, kryeministrit Kurti i ka shkuar një kërkesë për shkarkimin e saj.


Kërkesën e ka dorëzuar kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të Luftëtarëve të UÇK’së Xhevdet Qeriqi, nën arsyetimin se ministrja Gërvalla ka bërë akuza të pabaza ndaj UÇK’së të cilat sipas tij, i konvenojnë shumë Serbisë.

“Ka shumë arsye pse z.Kurti duhet të ndërmarrë një hap të tillë për arsye se i kemi pa deklaratat e saj skandaloze kundër UÇK’së e sidomos në shkrimin e fundit në mediat e huaja”, tha Qeriqi për RTK’në.

“Teksti i këtij shkrimi ka qenë shumë i rëndë i cili e ka dëmtuar imazhin e luftëtarëve të UÇK’së e po ashtu edhe imazhin e shtetit tonë”, shtoi ai.

“Kemi dorëzuar kërkesën te kryeministri tash varet se si do e shqyrtoj ai”, theksoi Qeriqi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë