Loading…

Veteranët nuk janë të kënaqur me ligjin

  • 03/01/2017 | 23:15

Veteranët nuk janë të kënaqur me ligjin

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVLUÇK), Nasim Haradinaj, ka bërë thirrje që Ligji për veteranët mos të përdoret për poenë politikë.


Ai ka thënë për gazetën Epoka e Re se ky ligj nuk është i mirë dhe nuk i plotëson kushtet e veteranëve.

Sipas Haradinajt, OVLUÇK’ja nuk ka mundur të bëjë ndryshime në këtë ligj, e për miratimin e tij, i ka fajësuar deputetët e Kuvendit të Kosovës.

Ai ka thënë se “molla e sherrit” është duke u tentuar t’i gjuhet OVLUK’së.

Kurse sa iu përket reagimeve për kategorizimet e veteranëve, Haradinaj ka thënë se kategorizime të tilla ka pasur edhe në ligjin e kaluar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë