Loading…

Veteranët në protestë: Do t’i mbrojmë bjeshkët me gjak

  • 15/02/2017 | 13:57

Veteranët në protestë: Do t’i mbrojmë bjeshkët me gjak

Veteranët e Pejës, janë duke protestuar në Rugovë kundër mënyrës së re të demaskimit të kufirit me Malin e Zi.


Ata thonë se shenjat në këtë pjesë të vendit janë vendosur para dy ditësh nga Komisioni i ri.

“Gjithmonë i kemi mbrojt këto bjeshkë me gjak, e nëse ka nevojë do t’i mbrojmë prapë njëjtë”, ka thënë kryetari i Shoqatës së Veteranëve të Pejës, Gazmend Syla.

“As kryetari dhe as anëtarët e Komisionit asnjëherë nuk e kanë dëshmuar me ndonjë akt se dojnë vendin e tyre”, vazhdon tutje Syla.

Tutje, veteranët kanë thënë se Komisioni është duke i përsëritur gabimet e Komisioneve të mëhershme dhe se po tentojnë të legjitimojnë gabimet e tyre.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë