Loading…

Veteranët e UÇK’së të shtunën protestë për lirimin e Haradinajt

  • 18/01/2017 | 13:02

Veteranët e UÇK’së të shtunën protestë për lirimin e Haradinajt

Organizatat e dalura nga Lufta e UÇK-së, të shtunën do të organizojnë protestë gjithëpopullore në mbështetje të kreut të AAK-së dhe ish-kryeministrit, Ramush Haradinaj.

Në komunikatën e dërguar  thuhet se Organizata e dalura nga Lufta e UÇK-së ka bërë thirrje që në protest të dalin të gjithë pa dallim partie a shoqate.

Protesta do të mbahet ditën e shtunë me datën 21 janar 2017 ora 13:oo, në sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë.

Ramush Haradinaj është ndaluar më 4 janar nga autoritetet franceze në bazë të një fletë-arresti të Serbisë, derisa në seancën gjyqësore të mbajtur në Kolmar të Francës, Haradinaj është liruar me kusht.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë