Loading…

Përfundon tubimi i veteranëve të UÇK’së te muri në Mitrovicë

  • 16/12/2016 | 12:08

Përfundon tubimi i veteranëve të UÇK’së te muri në Mitrovicë

I plotësuar: 

Ka përfunduar tubimi i veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës tek muri, në anën veriore të Urës së Ibrit.


Veteranë të UÇK’së janë mbledhur te ura e lumit Ibër në Mitrovicë, për të kundërshtuar ndërtimin e murit i cili ndanë Mitrovicën veriore nga ajo jugore.

Raportohet për rreth 100 veteranë që i janë afruar murit që po ndërtohet në pjesën veriore.

Policia e Kosovës, Muri i mitrovicës

Aty janë prezentë edhe pjestarët e Policisë së Kosovës, që po pengojnë veteranët t’i afrohen murit.

Mësohet se është arritur një marrëveshje, që të lejohen vetëm katër përfaqësues të veteranëve që t’i afrohen murit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë