Loading…

Vetëm në këtë formë e pranojnë politikanët serbë Republikën e Kosovës (VIDEO)

  • 05/05/2017 | 20:40

Vetëm në këtë formë e pranojnë politikanët serbë Republikën e Kosovës (VIDEO)

Përfaqësuesit institucionalë të pakicës serbe në Kosovë janë përçarë.


Nga partia Lista Serbe, që dikur drejtohej nga Aleksandër Jabllanoviq, e tani nga Sllavko Simiq, kanë dalë dy parti.

Ky i fundit ka aplikuar në KQZ me emër të ri të partisë, deri sa i pari, ka mbajtur emrin e vjetër, njofton Klan Kosova.

Të dy kanë aplikuar në bazë të ligjit të shteti të Kosovës, edhe pse asnjëri nuk e kanë pranuar atë publikisht.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë