Loading…

Vetëm brenda një dite kryeqytetit i kthehet ndotja e ajrit

  • 29/11/2016 | 10:06

Vetëm brenda një dite kryeqytetit i kthehet ndotja e ajrit

Dita e djeshme rezultoi të ketë kaluar më me pak ndotje në Prishtinë, si pasoj e festës së 28 Nëntorit, mirëpo ndotja kthehet sërish.

Në matjet qe janë bërë që në orën 8 të mëngjesit tregojnë se ndotja ka kaluar nivelin e ulët, duke kaluar në atë mesatarë, transmeton koha.net.

Momentalisht, ndotja e ajrit në kryeqytet rezulton të jetë në nivelin 59 ppm, ndërkaq dje ka qenë vetëm 49 ppm, që i bie se ndotja ka qenë në nivelin “Mirë”.

Matjet bëhen nga qendra për matjen e cilësisë së ajrit nga Ambasada Amerikane në Prishtinë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë