Loading…

Vetem 62 pacientë me koronavirus të shtrirë në spitalet e Kosovës

  • 30/05/2021 | 11:20

Vetem 62 pacientë me koronavirus të shtrirë në spitalet e Kosovës

Sipas raporteve nga klinikat COVID në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, në trajtim janë 150 pacientë, 62 prej tyre të konfirmuar me COVID-19, pozitivë, 103 me oksigjenoterapi dhe 4 në gjendje të rënduar shëndetësore.


Klinika e Gjienkologjisë dhe Klinika e Pediatrisë kanë raportuar se  nuk kanë asnjë pacientë në repartet e  Covid-19.

Në QKUK janë të shtrirë 95  pacientë, 32  të konfirmuar me Sars Cov-2 pozitivë, 3 në gjendje të rënduar dhe 69  me oksigjeno-terapi

Numri i pacientëve të shtrirë sipas klinikave

Klinika Infektive, 28  pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 67 pacientë

Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 55  pacientë

1 në gjendje të rënduar

30 të konfirmuar pozitivë

34 me oksigjeno-terapi

Numri i pacientëve të shtrirë sipas spitaleve të përgjithshme

Spitali i Prizrenit, 5 pacientë

Spitali i Gjakovës, 9 pacientë

Spitali i Pejës, 19 pacientë

Spitali i Gjilanit, 9  pacientë

Spitali i Ferizajt, 3 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 5 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 5 pacientë. /gazetametro.net 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë