Loading…

Vet-aksidentohen në Vushtrri, tre persona të lënduar

  • 08/01/2020 | 10:34

Vet-aksidentohen në Vushtrri, tre persona të lënduar

Tre persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur dje në Vushtrri, transmeton Gazeta Metro.


Raportohet se rasti ka ndodhur nga pakujdesia e shoferit i cili nuk ka përshtatur shpejtësinë e lëvizjes me kushtet e rrugës dhe me këtë rast ka humbur kontrollin ndaj veturës dhe është vet-aksidentuar.

Si pasojë e kësaj, tre të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor në QKUK.

“Vushtrri 07.01.2020 – 09:45. Raportohet se i dyshuari mashkull K-Shqiptar derisa ishte duke drejtuar veturën,  nga pakujdesia dhe mospërshtatja e  shpejtësisë  se lëvizjes me kushtet e rrugës , humb kontrollin ndaj veturës dhe vet-aksidentohet. Si pasojë e aksidentit, tre pasagjer pësojnë lëndime trupore dhe dërgohen për tretman mjekësor në QKUK”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë