Loading…

Motori ‘Vespa’ më i vjetër në botë më çmim marramendës

  • 25/03/2017 | 12:25

Motori ‘Vespa’ më i vjetër në botë më çmim marramendës

Motori i prodhuar nga kompania Vespa ka dalë në shitje në faqen e internetit Catawiki.com ndërsa çmimi më i lartë që është arritur është 250 mijë euro.

Vetura më e vjetër nga Vespa e cila i përket vitit 1946 dhe i takon serisë 0 ka një motor të krijuar nga pllakat e çelikut.

 

ok

ok

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë