Loading…

Veseli vendos gurthemelin e stadiumit “Përparim Thaçi” në Prizren (Foto)

  • 26/05/2017 | 17:03

Veseli vendos gurthemelin e stadiumit “Përparim Thaçi” në Prizren (Foto)

Në Prizren është vënë sot gurthemeli i stadiumit të futbollit “Përparim Thaçi”. E në këtë ceremoni ka marrë pjesë edhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli.


Veseli tha se Kosova krenohet me sportistët e saj të cilët kanë arritur suksese të mëdha anekënd botës.

“Fillimi i Ri do të jetë platformë e cila do të qëndrojë pranë rinisë sonë të mrekullueshme dhe pranë sportistëve tanë, të cilët meritojnë infrastrukturën evropiane sportive”, tha Veseli.

Përfaqësuesit e klubit futbollistik “Liria” e falënderuan kryetarin Veseli për vizitën e bërë dhe kujdesin që ka treguar në vazhdimësi për sportistët.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë