Loading…

Veseli uron veteranët e UÇK’së: Nderim i përjetshëm për ata që dhanë çdo gjë për shtetin që gëzojmë sot

  • 30/12/2019 | 17:08

Veseli uron veteranët e UÇK’së: Nderim i përjetshëm për ata që dhanë çdo gjë për shtetin që gëzojmë sot

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka uruar veteranët e UÇK’së në Ditën e Veteranit, transmeton Gazeta Metro.


Me anë të një postimi në Facebook, Veseli tha se duhet nderuar përjetësisht ata që dhanë çdo gjë për lirinë dhe Pavarësinë  e Kosovës.

‘Urimet më të përzemërta për veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në Ditën e Veteranit, e cila simbolizon sakrificat për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës’.

‘Nderim i përjetshëm për të gjithë ata që dhanë çdo gjë për çlirimin dhe shtetin sovran që gëzojmë sot’, ka përfunduar Veseli. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë