Loading…

Veseli thotë se nëse fiton, disa institucione do t’i barte në Prizren

  • 23/02/2017 | 14:55

Veseli thotë se nëse fiton, disa institucione do t’i barte në Prizren

Kreu i PDK’së, Kadri Veseli, ka dhënë një ide sipas të cilës, disa nga institucionet qeveritare do të vendoseshin në Prizren.


Madje, në mënyrë të veçantë e ka përmendur Ministrinë e Kulturës pasi sipas tij, Prizreni është qyteti historik, shkruan Gazeta Metro.

‘Po që se unë fitoj në zgjedhjet nacionale, kam menduar se Ministrinë e Kulturës ta vendos në Prizren. Madje, edhe disa institucione të tjera’, ka thënë Veseli.

Siç thotë Veseli, qyteti i Prizrenit është i një rëndësie të veçantë, për këtë arsye ai thotë se duhet të barten disa nga institucionet e Kosovës.

Kryeparlamentari po u përgjigjet pyetjeve të lexuesve në emisionin “Komiteti” në Gazetën Express.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë