Loading…

Veseli i kënaqur me luftën ndaj korrupsionit

  • 25/01/2017 | 10:54

Veseli i kënaqur me luftën ndaj korrupsionit

Kadri Veseli, kryetar i Kuvendit të Kosovës, është shprehur i kënaqur me raportin e fundit për perceptimin e korrupsionit, duke thënë se Kosova ka përmirësim të ndjeshëm.


Sipas tij, mbetet akoma rrugë e gjatë për të luftuar kundër korrupsionit, por siç thotë Veseli, Kosova po ec me hapa të shpejt në drejtimin e duhur.

“Të gjithëve na mbetet ende një rrugë e gjatë për ta bërë në luftën kundër korrupsionit, por ne po ecim me hapa të shpejtë në drejtimin e duhur”, ka thënë Veseli.

Ndryshe, Kosova është renditur në vendin e 95’të nga Transparency International, ndërsa një vit më herët ishte në vendin e 106’të./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë