Loading…

Veseli: S’kam mendu se një ditë do të bëhesha politikan

  • 26/03/2017 | 17:27

Veseli: S’kam mendu se një ditë do të bëhesha politikan

I pari i PDK’së, Kadri Veseli nuk e kishte pasur kurrë dëshirë të bëhej politikan. Ai dëshironte të behej mjek ose inxhinier. Por, rrethanat thotë se e detyruan atë ti hyjë kësaj rruge. Së paku kështu u shpreh vet ai gjatë konventës festive të PDK’së që po mbahet sot.


“Nuk e mendoja se një ditë do të bëhesha ushtar apo politikan”, thai, përcjell gazetametro.net

Por rrjedha e jetës na çoi para sfidave të cilat vendosëm t’i përballojmë me guxim”, tha ai para simpatizantëve në Konventën festive të PDK-së. Ai gjithashtu tha se mësimi që ka marrë nga jeta është mbështetja që duhet dhënë njëri-tjetrit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë