Loading…

Veseli sjell Ibrahim Gashin në PDK

  • 14/11/2016 | 14:16

Veseli sjell Ibrahim Gashin në PDK

Ish-rektori dhe ish-zv.ministri i Jashtëm nga radhët e AKR-së, Ibrahim Gashi, i është rikthyer politikës.

Nga sot ai do të jetë pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës. Prurjen më të re në parti e ka prezantuar vet kryetari Kadri Veseli.

Ai ka thënë se PDK, nga sot do të jetë edhe me një kolëg të ri, me një profesor dhe ekspert të mardhënieve ndërkbëtare, duke prezantuar kështu profesorin Ibrahim Gashi si anëtar të ri të partisë që ai drejton. .

Veseli gjthashtu ka bërë të ditur se Gashi nuk do të jetë vetëm një anëtar i thjeshtë, por pjesë e lidershipit të partisë, transmeton gazetametro.net.

Ndërsa, Gashi ka thënë se është nder për të që sot po bëhet pjesë e forcës kryesore politike në vend, sipas tij një forcë politike që ka qenë akteri kryesor në të gjitha proceset e ndërtimit të shtetit të Kosovës.

Ndërsa në fund lideri i PDK-së, Veseli, u është drejtuar me një mesazh të gjithë qytetarëve të ndërgjegjshëm që të futen në politikë, dhe me këtë mos të ua lënë mundësinë njerëzve të papërgjegjshëm që të marrin vendime për ta. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë