Loading…

Veseli përkujton Mehë Ukën

  • 29/12/2016 | 15:56

Veseli përkujton Mehë Ukën

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka përkujtuar Mehë Ukën në përvjetorin e 20 të rënies.


“Para 20 vjetësh, Kosova humbi njërin prej veprimtarëve më të përkushtuar për lirinë dhe pavarësinë e saj. Rënia e Mehë Ukës ishte goditje e madhe për lëvizjen tonë kombëtare”.

“Kujtimi për Mehën do të jetë i paharruar, kurse nderimi më i madh që mund t’ua bëjmë atyre që dhanë gjithçka për lirinë tonë është ta zhvillojmë Kosovën”, ka shkruar ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë