Loading…

Veseli për takimin me Trumpin: Serbisë i dhamë mesazh (Video)

  • 22/02/2017 | 23:10

Veseli për takimin me Trumpin: Serbisë i dhamë mesazh (Video)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është udhëheqësi i parë në rajon që ka takuar presidentin amerikan, Donald Trump.

Kreu i Kuvendit ka thënë se shteti amerikan do vazhdojë të mbështesë fuqishëm vendin tonë.

Veseli i ka komentuar edhe deklaratat e medieve serbe, që kanë thënë se Veseli i ka dhënë shuplakë krerëve të Serbisë me takimin me presidentin Trump

“Nuk duhet të konsiderohet shuplakë për shtetin tonë fqinj serb, por që duhet të konsiderohet në rend të pari si mesazh dhe se duhet të jenë korrekt”, ka thënë Veseli për Tribuna Channel.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë