Loading…

Veseli: Një Fillim i Ri për integrimin e Kosovës në BE dhe NATO

  • 28/05/2017 | 10:01

Veseli: Një Fillim i Ri për integrimin e Kosovës në BE dhe NATO

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se vizioni i tij, është një Fillim i Ri për zhvillim të shpejtë ekonomik, për një Kosovë perëndimore, për fuqizim të grave e fermerëve, e gjithashtu ai tha se ky është Fillim i Ri për integrim të Kosovës.


I pari i PDK’së potencoi se ky mision, qëllim ka integrimin e Kosovës në BE dhe Nato, ku sipas tij, e ka vendin Kosova, shkruan gazetametro.net.

‘Një Fillim i Ri për zhvillim të shpejtë ekonomik, për një Kosovë perëndimore, për fuqizimin e të rinjve dhe grave, për fuqizimin e ndërmarrësisë, për fuqizimin e fermerëve, për integrimin e Kosovës sonë të dashur në Bashkimin Evropian dhe në NATO, aty ku e kemi vendin’, ka thënë Veseli.

Ndiqeni videon e publikuar nga kryetari i PDK’së, Kadri Veseli.

https://www.facebook.com/kadriveseliofficial/videos/788076134700928/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë