Loading…

Veseli në Rahovec: Ukshin Hoti vuri bazamentin e mendimit filozofik dhe strategjik për Kosovën shtet

  • 08/06/2017 | 17:53

Veseli në Rahovec: Ukshin Hoti vuri bazamentin e mendimit filozofik dhe strategjik për Kosovën shtet

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka vazhduar të enjtën fushatën edhe në Rahovec, ku ka shpalosur platformën e Fillimit të Ri.


Ai tha se Rahoveci është baza e mendimit filozofik dhe strategjik për Kosovën shtet, e udhëhequr nga Ukshin Hoti. Veseli tha se Fillimi i Ri është zgjidhja më e mirë për Rahovecin si qytet i bujqësisë. Kjo pasi, kjo platformë, parasheh dyfishim të buxhetit.

“Do të rrisim grantet dhe subvencionet për bujqësi. Do ta dyshifojmë buxhetin për bujqësia. Kjo është e ardhmja jonë, e ardhme e punës”, tha ai./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë