Loading…

Veseli në Podujevë: Serbia mendon natë e ditë ta cenojë Kosovën, atë ka kush ta ndalë

  • 06/06/2017 | 18:01

Veseli në Podujevë: Serbia mendon natë e ditë ta cenojë Kosovën, atë ka kush ta ndalë

Në një tubim në Podujevë, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli tha se Fillimi i Ri është një fuqizim i shtetit të Kosovës.


Ai tha se Serbia natë dhe ditë punon që ta cenoj shtetin e Kosovës dhe atë, tha ai, mund ta ndalin vetëm ata që e kanë ndalë dhe thyer në vitin 1999 me luftën clirimtare.

Kosova, dekalroi Veseli, ka nevojë dhe duhet që të jetë krenare me vetën dhe simbolet e veta.

Duke shpalsour më tutje platformen e Fillimit të Ri, Veseli tha se me qeverisjen e re Kosova do të ketë prodhim dhe do të ulë importet.

Fillimi i Ri, potencoi ai, nënkupton fuqizim të grave dhe rinisë në jetën institucionale por edhe në ndermarrësi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë