Loading…

Veseli në Ferizaj: PDK fiton në çdo stinë, në vjeshtë qeverisë me Ferizajn

  • 04/06/2017 | 14:03

Veseli në Ferizaj: PDK fiton në çdo stinë, në vjeshtë qeverisë me Ferizajn

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, sot në Ferizaj, në një tubim me qytetarë dhe simpatizantë, ka shpalosur platformën e Fillimit të Ri.


Kryetari Veseli ka thënë se Ferizaji është një qytet që i ka dhënë shumë ekonomisë së Kosovës dhe përkrahja për bizneset e kësaj ane duhet të fuqizohen, për të rritur ekonominë, dhe hapjen e vendeve të reja të punës.

Fillimi i ri, tha ai, nënkupton zhvillim ekonomik që e forcon Kosovën në të gjitha stinet.

Ai shtoi se PDK ka fituar në të gjitha stinët e vitit, duke thënë se PDK-ja do të fitojë këtë verë por edhe në vjeshtë, në zgjedhjet lokale, në Ferizaj për ta qeverisur për katër vjetet e ardhshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë