Loading…

Veseli nderon deputetët e 7 shtatorit 1990

  • 07/09/2018 | 12:38

Veseli nderon deputetët e 7 shtatorit 1990

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar sot ditën e 7 shtatorit 1990 ku deputetët shqiptarë të Kosovës miratuan Kushtetutën e Kosovës.


Në një postim në Facebook, Kadri Veseli ka shkruar se në historinë e gjatë të përpjekjeve për liri, Kushtetuta e Kaçanikut e 7 shtatorit 1990 përbën një ngjarje shumë domethënëse për kohën.

“Ajo artikulonte qartë dhe me guxim vullnetin e popullit tonë për pavarësi, vullnet, i cili, 9 vite më pas, u përmbush nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Respekt dhe nderim për deputetët e 7 shtatorit!”, ka shkruar Veseli në faqen e tij në Facebook.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë