Loading…

Veseli merr iniciativë për harmonizimin e Rezolutës për dialogun

  • 06/10/2018 | 16:19

Veseli merr iniciativë për harmonizimin e Rezolutës për dialogun

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka dalë me një inciativë për harmonizimin e Rezolutës për Dialogun.


Veseli ka mbledhur në kabinetin e tij liderët e koalicionit qeverisës, për të diskutuar me qëllimin për të harmonizuar Rezolutën për Dialogun, transmeton gazetametro.net

Synimi i harmonizimit është një Rezolutë ku do të përfshiheshin pozita dhe opozita.

Të ftuarit kanë qenë kryeministri Haradinaj dhe zëvendëskryeministrat Fatmir Limaj, Dardan Gashi e Enver Hoxhaj.

Kryeparlamentari Veseli dëshiron që t’i harmonizojë qëndrimet e pozitës dhe opozitës për hartimin e Rezolutës së dialogut, që do të votohet në Kuvendin e Kosovës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë