Loading…

Veseli me urim të veçantë për 9-vjetorin e Pavarësisë (Video)

  • 16/02/2017 | 19:48

Veseli me urim të veçantë për 9-vjetorin e Pavarësisë (Video)

Ka mbledhur një grup fëmijësh dhe me ta ka realizuar një urim të veçantë për nëntë vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.


Po e quan të veçantë, pasi edhe vetë fëmijët pjesëmarrës në këtë video janë të një moshe me pavarësinë e vendit.

Përpos urimit që po bënë, kryekuvendari Kadri Veseli ka dhe një mesazh për të gjithë.

“Në këtë rrugëtim kundërshtarët e Pavarësisë sonë kanë menduar se shteti i Kosovës nuk do të kishte sukses. Por ja ku jemi sot, për t’iu treguar të gjithë atyre që ne ja dolëm. Sot në këtë ditë, ju ftoj të gjithëve t’u tregoni fëmijëve tuaj, rrëfimin magjik dhe të papërsëritshëm të shtetit tonë në vetëm nëntë vjet, dhe për ëndrrat dhe shpresat tona për të ardhmen”, dëgjohet duke thënë Veseli në këtë video. /gazetametro.net  

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë