Loading…

Veseli ligjëratë në Institutin e Parisit për Studime Politike

  • 09/12/2016 | 14:39

Veseli ligjëratë në Institutin e Parisit për Studime Politike

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka mbajtur një ligjeratë para studentëve të Institutit të Parisit për Studime Politike, “Sciences Po”, në kuadër të vizitës së tij në Francë.

Veseli ka thënë se në këtë ligjeratë ka folur për arritjet e Kosovës pas çlirimit.

1

“Me studentët dhe profesorët francezë, gjatë një ligjërate që pata sot në Institutin e Parisit për Studime Politike, “Sciences Po”.  Në këtë ligjëratë fola për sfidat e Kosovës në shtet-ndërtimin dhe rrugëtimin euroatlantik, për arritjet tona nga çlirimi e deri te njohja ndërkombëtare e shtetësisë, si dhe për mundësitë që shteti ynë ofron për investitorët e huaj”. /gazetametro.net

3

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë