Loading…

Veseli, Kurtit: Sherrin ka me ta pa vendi, ke me kthy Serbinë në Kosovë

  • 24/08/2017 | 11:13

Veseli, Kurtit: Sherrin ka me ta pa vendi, ke me kthy Serbinë në Kosovë

Kadri Veseli drejtoi një mori akuzash ndaj Albin Kurtit dhe Lëvizjes Vetëvendosje, duke theksuar  se nëse Lëvizja Vetëvendosje vjen në pushtet, do të jetë ditë e zezë për Kosovën.


Ndër të tjersha Veseli e ka fajësuar VV-në duke thënë se ajo e ka marrë në qafë Astrit Deharin dhe duke iu drejtuar VV-së se nuk ‘i shitet’ me PDK-në e sidomos me të, shkruan Gazeta Metro

Ai i është drejtuar kandidatit  të VV-së për kryeministër  Albin Kurti,  se nëse ai merr pozitën e kryeministrit ‘Kosova do t’ia sheh sherrin dhe do t’a kthejë Serbinë në Kosovë’.

Veseli ka thënë se Vetëvendosje po manipulon me popullin e Kosovës, duke thënë se janë faktor destabizlimi  në  vend. “ Nës këta marrin pushtetin do të jetë ditë e zezë për Kosovën”, ka thënë Veseli./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë