Loading…

Veseli: I tronditur me humbjen e madhe në Familjen e heroit Ymer Alushani

  • 02/01/2020 | 13:12

Veseli: I tronditur me humbjen e madhe në Familjen e heroit Ymer Alushani

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka ngushëlluar familjen e heroit Ymer Alushani për vdekjen e nënës së heroit dhe më pas edhe të vëllait të heroit, transmeton Gazeta Metro.


Nëpërmjet faqes së tij në Facebook, Veseli ka shkruar se është pikëlluar nda vdekja e dyfishtë në familjen Alushani.

“I tronditur me humbjen e madhe në Familjen e heroit Ymer Alushani. Vdekja e nënës së heroit, Miradije Alushani dhe djalit të saj, Luanit, më pikëlloi pa masë. Ngushëllime familjes Alushani, për këtë humbje të dyfishtë.”, ka shkruar Veseli.

Kujtojmë se varrimi bëhet sot në orën 15:00, në varrezat e lagjes Alushani../gazetametro.net

E dhimbshme: ​Vdes nëna dhe vëllai i dëshmorit Imer Alushani, të dy në të njëjtën kohë

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë