Loading…

Veseli: Haradinaj të lirohet sa më parë

  • 04/01/2017 | 23:05

Veseli: Haradinaj të lirohet sa më parë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka reaguar për arrestimin e liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.


Ai ka thënë se ndalimi i Ramush Haradinajt, mbi bazën e një urdhër-arresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia, është i papranueshëm.

“Z.Haradinaj duhet të lirohet sa më parë dhe raste të tilla nuk duhet të përsëriten më”, ka thënë Veseli./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë