Loading…

Veseli godet Haradinajn: Taksa po përdoret për konsum të brendshëm

  • 20/02/2019 | 20:32

Veseli godet Haradinajn: Taksa po përdoret për konsum të brendshëm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se taksa ndaj mallrave serbe ka kryer efektin dhe ka kaluar për konsum të brendshëm.


Duke përsëritur në Rubikon të KTV-së se ideja për vënien e kësaj takse ishte e partisë së tij, Veseli ka thënë se tash taksa është kthyer në konsum të brendshëm duke thumbuar kryeministrin Ramush Haradinaj, i cili po refuzon të pezullojë taksën.

“Efekti i saj është kur e përball vetëm Serbinë mirëpo ka kaluar në konsum të brendshëm. Ishte një veprim i drejtë kundër Serbisë mirëpo kaloi në konsum të brendshëm”, ka thënë Veseli.

“Ne kemi një iniciativë të SHBA-së dhe aleatëve perëndimorë për një marrëveshje historike me Serbinë. Edhe BE, njëjtë edhe SHBA janë shumë të vendosur, synojnë mbylljen e konflikteve në Ballkan”.

“A do të duhej që taksa t’i shërbente dialogut apo përmes saj të merreshim vesh për marrëveshjen me Serbinë. Ne po flasim për një vendimmarrje që është racionale dhe Kosovën e bën më të fuqishme ndaj Serbisë”, ka shtuar më tej ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë