Loading…

Veseli: Flamuri i Kosovës i shenjtë, si ai kombëtar

  • 28/05/2017 | 09:32

Veseli: Flamuri i Kosovës i shenjtë, si ai kombëtar

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli ka thënë se asnjë shqiptar nuk duhet të bëjë paralelizma të flamurit kombëtar shqiptar, me flamurin shtetëror të Kosovës.


Në një intervistë në Televizionin Klan të Shqipërisë, Veseli ka deklaruar se flamuri i Kosovës është i shenjtë, ashtu si dhe flamuri kombëtar shqiptar.

 

“Flamuri im kombëtar është flamuri shqiptar, ndërsa flamuri shtetëror është flamuri i Kosovës. Më vjen shumë rëndë që çdo shqiptar të bëjë këso paralelizma. Ai flamur është i shenjtë, për aq sa është i shenjtë edhe flamuri ynë shtetëror, të cilin do ta mbrojmë”, ka thënë Veseli.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë