Loading…

Veseli: ‘Fillimi i ri’, kapitull i ri i historisë sonë

  • 10/05/2017 | 15:27

Veseli: ‘Fillimi i ri’, kapitull i ri i historisë sonë

Kryetari i Kuvendit, njëkohësisht edhe lideri i PDK-së, Kadri Veseli, ka shkruar për votimin pro të mocionit në Kuvendin e Kosovës.


Në llogarinë e tij në Twitter ai ka thënë se me fundin e mandatit të qeverisë, duhet hapur një kapitull të ri për historinë e Kosovës.

“Parlamenti sot votoi për t’i dhënë fund mandatit të qeverisë. Fillimi i ri është i nevojshëm për Kosovën për të hapur një kapitull të ri të historisë sonë”, ka shkruar Veseli.

Me shumicë votash deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar mocionin për rrëzimin e qeverisë. Me 78 vota pro, 34 kundër dhe 3 abstenime është rrëzuar Qeveria e Kosovës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë