Loading…

Veseli: Do ta dyfishojmë buxhetin për bujqësinë

  • 02/06/2017 | 20:54

Veseli: Do ta dyfishojmë buxhetin për bujqësinë

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli thotë se në vitin 2007, kur PDK e ka marrë pushtetin, buxheti për bujqësi ka qenë afër 5 milionë euro.


Ndërkaq, siç thekson ai, sot është 58 milionë euro. Veseli premton se pas 11 qershorit, qeverisja e koalicionit PDK-AAK-Nisma, do ta fuqizojë ekonominë.

Dhe këtë, Veseli tha se do ta bëjë duke e dyfishuar buxhetin e Republikës së Kosovës për bujqësinë, duke e orientuar tek ata fermerë që jetojnë me djersën e ballit, mbajnë familjet e tyre, krijojnë të mira materiale, punësojnë të rinjtë tanë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë