Loading…

Veseli: Do dëshiroja që Kuvendi i ri të ketë më shumë gra dhe të rinj

  • 15/05/2017 | 12:36

Veseli: Do dëshiroja që Kuvendi i ri të ketë më shumë gra dhe të rinj

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë pas mbledhjes së sotme të Kryesisë se dëshiron që në legjislaturën e ardhshme të shoh më shumë gra dhe të rinj të përfaqësuar në Kuvend.

“Kemi kaluar momente të vështirra por me rëndësi është se kemi arritur të ruajmë demokracinë tonë. Do të dëshiroja në të ardhmen të shihja në Parlament më shumë gra dhe të rinj, në të njëjtën kohë, do të dëshiroja të shihja në Parlament deputetë që kanë më shumë përgjegjësi ndaj qytetarëve tanë”, ka thënë Veseli./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë