Loading…

Veseli bashkë me Dërgutin e ambasadoren finlandeze me ‘selfie’ në aeroplan

  • 14/11/2018 | 13:49

Veseli bashkë me Dërgutin e ambasadoren finlandeze me ‘selfie’ në aeroplan

Ambasadorja e Finlandës, Pia Stjernvall dhe Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli me kolegët e tij, dje u nisën drejt Helsinkit për një vizitë dy ditore.

Delegacioni i Kosovës do të ketë një program të ngjeshur takimesh mbi sundimin e ligjit, marrëdhëniet ekonomike, bashkëpunimin universitar dhe diasporën që jeton në Finlandë.

Derisa sot, Kryetari Veseli, u prit nga Kryetarja e Parlamentit të Finlandës, Paula Risikko.

Por, rrugës për në Finlandë, Veseli, Dërguti dhe ambasadorja finlandeze që ishin ulur afër njëri-tjetrit, shfrytëzuan rastin për të bërë një foto, ku treshja shfaqet e buzëqeshur.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë