Loading…

Veseli: Aleppo na kujton të kaluarën e Kosovës

  • 14/12/2016 | 16:58

Veseli: Aleppo na kujton të kaluarën e Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka reaguar lidhur me ngjarjet e fundit në Aleppo. Veseli përmes një publikimi nëllogarin e tij në Facebook, ka thënë se Aleppo na kujton të kaluarën tonë të dhimbshme.

“Aleppo na kujton të kaluarën tonë të dhimbshme. Imazhet e fëmijëve të vrarë sirianë ngjallin kujtime të hidhura për popullin tonë”, shkruan Veseli.

Veseli shkruan tutje se bota nuk duhet të heshtë por duhet të bashkohet dhe ta mbrojë popullin e Aleppos.

“Bota nuk duhet të heshtë, ashtu sikurse nuk heshti ndaj krimeve të bëra në Kosovë. Forcat demokratike të botës duhet të bashkohen dhe ta mbrojnë popullin e Aleppos”, ka shkruar Veseli në Facebook./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë