Loading…

Vërshimet në Therandë shkaktojnë dëme të mëdha

  • 17/08/2018 | 23:19

Vërshimet në Therandë shkaktojnë dëme të mëdha

Vërshimet e fundit në disa vende të Kosovës kanë goditur keq edhe Komunën e Therandës.


Në një intervistë dhënë për gazetën ‘Epoka e Re’, kryetari i kësaj komune, Bali Muharremaj, ka lënë të kuptohet se dëmet nga vërshimet janë të mëdha, transmeton gazetametro.net

Ai ka thënë se dëmet nga vërshimet parashihen të jenë deri në miliona euro.

Ai gjithashtu ka thënë se mundësitë e komunës për t’u përballur me dëmet e shkaktuara janë të pakta.

Më tej, ai ka thënë se më te prekura janë rrugët, hapësirat bujqësore dhe katet përdhesë shtëpive dhe se përveç dëmeve material janë lënduar edhe dhjetëra persona. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë