Loading…

Vendoset data e zgjedhjeve në Shqipëri

  • 05/12/2016 | 13:00

Vendoset data e zgjedhjeve në Shqipëri

Me 18 qershor të vitit të ardhshëm, shqiptarët do të mund të vendosin për përbërjen e re të parlamentit dhe qeverisë. Kjo është data zyrtare, të cilën e ka dekretuar presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani.

Dekreti për zgjedhjet bëhet në mbështetje të nenit 92 dhe 93 të Kushtetutës dhe nenit 9 të Kodit Zgjedhor të Republikës së Shqipërisë.

Lexoni të plotë dekretin e presidentit:

Në mbështetje të nenit 92 shkronja “gj” dhe 93 të Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë, si dhe të nenit 9, paragrafi 1 dhe 2, të ligjit nr. 10019, datë 29.12.2008 “Kodi Zgjedhor i Republikës së Shqipërisë”,

D e k r e t o j

Neni 1

Zgjedhjet për Kuvendin të zhvillohen ditën e diel, më datë 18 qershor 2017.

Neni 2

Ky dekret hyn në fuqi menjëherë.

Nr. Dekreti 9883
Tiranë më 05.12.2016
PRESIDENTI I REPUBLIKËS
BUJAR NISHANI

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë