Loading…

Vendimi i fundit: Deri në këtë datë nuk do të fillojë mësimi në Kosovë

  • 27/08/2021 | 16:10

Vendimi i fundit: Deri në këtë datë nuk do të fillojë mësimi në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia sot ka mbajtur një takim me Asociacionin e Komunave të Kosovës ku janë diskutuar dhe propozuar edhe masa të tjera shtesë për parandalimin dhe menaxhimin e pandemisë, shkruan Gazeta Metro.


Ndër këto masa, dhe më të diskutuarat ditët e fundit është edhe çështja e fillimit të vitit të ri shkollor.

Pavarësisht propozimit dhe deklarimit të Ministrisë së Arsimit ditë më parë se mësimi do të fillojë në shkolla më 1 shtator, sot është propozuar që deri më 13 shtator mësimi të mos fillojë atëherë kur edhe do të rivlerësohet situata.

“Mësimi nuk fillon deri më 13 shtator dhe atëherë të rivlerësohet situata.”, thuhet në njoftim.

Në këtë takim janë marrë edhe një sërë masash të tjera që kanë të bëjnë me lëvizjen, punën e gastronomisë dhe të ngjashme. /gazetametro.net 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë